Kaip tai veikia?

Patikimuose duomenų centruose išskiriami serverio resursai, kurie prieinami tik Jums.

R

Prisitaikanti

Dirbkite ten kur esate: namuose, biure, nutolusiame padalinyje, išvykoje ar komandiruotėje.

R

Suderinama

MS Office (Word, Excel). VMI, SD formos.

R

Neribotas duomenų kiekis

SQL duomenų bazių valdymo sistema.

Lietuviška kompanija UAB „Optimum Software“ viena iš pirmųjų Lietuvoje kurianti ir vystanti Cloud ir SaaS technologijomis paremtus sprendimus, pripažinimo sulaukė jau ir užsienio valstybėse. Šios kompanijos sukurtus apskaitos ir verslo valdymo sprendimus Lietuvoje platina, diegia ir konsultuoja partneriai UAB „Optimum SaaS“.

 

Virtualus serveris paruošiamas darbui

 

SaaS paslaugos tiekėjas serveryje įdiegia programinę įrangą, sukuria duomenų bazes ir vartotojus. Vienintelis reikalavimas klientui – interneto ryšys.

Žinomiausi SaaS pavyzdžiai, kuriuos mes naudojame: Facebook, Skype, Twiter, Gmail ar Yahoo. Gmail ir Yahoo, elektroninio pašto tarnybos, suteikia individualų priėjimą prie mūsų duomenų, garantuoja jų apsaugą. Duomenys saugomi patikimuose serveriuose, bet ne mūsų kompiuteriuose. Juos galime pasiekti iš bet kurios pasaulio vietos. Naudojantis šiomis programomis nereikia rūpintis serveriais ar programine įranga.

Debesų kompiuterijoje Cloud veikia daug procesų, kuriuos reikia suderinti, prižiūrėti ir valdyti. Visa tai atlieka IT profesionalai – paslaugos tiekėjai. Klientams nereikia samdyti IT specialistų, spręsti problemas, kurios nesusijusios su Jų pagrindine veikla. Klientai gali užsiimti tuo ką moka geriausiai. Cloud technologijos padarė perversmą IT pasaulyje.

Debesų kompiuterija Cloud

 

Debesų kompiuterijos Cloud paskirtis suteikti verslui reikiamus techninius ir programinius IT įrankius. Tai sparčiai auganti ir IT pasaulyje vis plačiau naudojama paslaugų visuma, kuri leidžia visur, patogiai ir pagal poreikį per tinklo prieigą naudotis bendrais kompiuteriniais ištekliais (pavyzdžiui: kompiuteriniais tinklais, serveriais, duomenų laikmenomis, taikomosiomis programomis ir programinės įrangos servisu).

Debesų kompiuterijoje išskiriamos trys paslaugų formos:

  • IaaS – infrastruktūra kaip paslauga, angl. Infrastructure as a Service. Leidžia vartotojui naudotis serverių, duomenų saugyklų ištekliais bei tinklo įranga pagal poreikį. Užtikrina nepertraukiamą fizinės kompiuterinės infrastruktūros veikimą 24 val. per parą.
  • PaaS – platforma kaip paslauga, angl. Platform as a Service. Suteikia vartotojui ne tik infrastruktūrinius išteklius, bet ir operacinę sistemą kartu su programavimo kalbomis, bibliotekomis ir kitais įrankiais bei paslaugomis.
  • SaaS – programinė įranga kaip paslauga, angl. Software as a Service.

Programinė įranga kaip paslauga SaaS

 

Ši programinė įranga kaip paslauga leidžia vartotojui interneto pagalba naudotis konkrečiomis programomis. Tai nereikalauja papildomų investicijų, žmogiškųjų išteklių, infrastruktūros kūrimo, diegimo ir valdymo.

Programinės įrangos gamintojai, kurių produktai nėra paremti Cloud sprendimais, parduodami programas dažnai nutyli apie papildomas išlaidas, kurios paaiškėja vėliau. Vartotojui be programinės įrangos tenka pirkti duomenų bazių licencijas, kurių sumos kartais siekia net kelis tūkstančius. Taip pat gali atsirasti papildomi mokesčiai, kurie nebuvo įtraukti į programos kainą, tokie kaip: atnaujinimo mokestis (norint gauti naujausius programos pakeitimus), aptarnavimo mokestis (palaikymas ir konsultacijos), programos diegimo mokestis, kuris gali viršyti net pačios programos kainą. Taip nutinka, nes programa diegiama atvažiavus pas vartotoją į vietą – kainuoja laikas, kelionės išlaidos. Be to tokių programų diegimo procesas gali trukti nuo kelių dienų iki kelių mėnesių, kas dar labiau išaugina programos kainą. Kartais programinės įrangos gamintojai nuomoja programas nepritaikytas Cloud technologijoms. Nuomos kaina paskaičiuoja išdalindami licencijos pirkimo kainą mėnesiais, taip sumažindami pirmines investicijas, bet neapsaugodami nuo papildomų išlaidų.

Pažangus sprendimas, leidžiantis išvengti minėtų problemų – SaaS paslauga, kitaip dar vadinama programinės įrangos nuoma, į kurią įeina ir serverio resursai bei aptarnavimas. SaaS sprendimų dėka programos diegimas užtrunka vos kelias minutes, programa automatiškai atsinaujina kitą dieną po naujos versijos išleidimo, atliekami priežiūros darbai, kiekvieną naktį daromos automatinės atsarginės kopijos. SaaS paslaugos vartotojui suteikiama galimybė kontroliuoti perkamos paslaugos kiekį – padidėjus ar sumažėjus darbuotojų skaičiui, galima keisti nuomojamų licencijų skaičių.